Přijďte se podívat na náš první Den s onkologií na náměstí TGM - chystáme pro vás zajímavý program

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Kroky pomáhají, aneb den s onkologií – tak jsme nazvali akci, která si klade za cíl podpořit vážně nemocné pacienty i informovat o prevenci před onkologickými nemocemi. Ve středu 21. září mezi 10:00 a 17:00 hodinou se na náměstí TGM v Náchodě můžete setkat nejen s lékařem onkologem a odborníky na prevenci, ale také s lidmi, kteří si onkologickým onemocněním prošli a mohou své vědomosti a zkušenosti předat těm, kteří se v současnosti s onkologickým onemocněním potýkají.

„Chceme nejen podpořit vážně nemocné pacienty v jejich úsilí o uzdravení, protože při každé vážné nemoci hraje velkou roli vlastní odhodlání a touha být zdráv, ale také upozornit na nenahraditelnost prevence onkologických onemocnění. Navíc chceme touto akcí onkologicky nemocným lidem ukázat, že ve své nemoci nejsou sami,“ říká ředitel náchodské nemocnice Jan Mach. Program proto nemocnice nepřipravuje jen jako čistě odborný seminář či preventivní akci, ale také jako společenské setkání, jehož ústřední linkou bude onkologické téma. Součástí akce budou moderované rozhovory o prevenci a léčbě onkologických onemocnění, o výživě pacientů s rakovinou či ošetřovatelské péči. Na náměstí naleznete stánky organizací zabývajících se podporou onkologických pacientů či speciální výživou. K prodeji zde budou šátky a paruky a chybět nebude ani občerstvení.

A jak pomohou Vaše kroky?

V širším centru města bude možné potkat stu-

dentky náchodské Střední zdravotnické školy, které budou zdarma rozdávat stužky – symbol boje proti rakovině.

Za každého z Vás a za každou stužku, kterou přinesete na náměstí a připíchnete na připravenou maketu jedné velké stužky, darují sponzoři této akce určitou částku na zakoupení přenosného ultrazvukového přístroje k zavádění žilních vstupů, který umožní bezpečné, spolehlivé a opakované podávání chemoterapie a jiných nitrožilních léků onkologicky nemocným pacientům v náchodské nemocnici.

Milou atmosféru jistě vykouzlí svým sametovým altovým hlasem Karolína Soukupová, zpěvačka Police Symphony Orchestra. Chybět nebude autogramiáda knihy Dany Černé „Zvládej překážky“, která je osobním a poutavým příběhem onkologické pacientky náchodské nemocnice. Celým dnem bude přítomné provázet sympatická moderátorka Lucie Peterková. Těšíme se na Vás!