Čekací doby na plánované výkony v roce 2024

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, a.s.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje zmapoval aktuální čekací doby na plánované výkony ve svých nemocnicích. Pacienti čekající na operaci žlučníku či kýly mohou dostat termín zákroku již za několik dní.

PřílohaVelikost
PDF icon cekaci_doby_souhrn_24.pdf131.38 KB

Tak jako má každý pacient právo na dostupnou a kvalitní zdravotní péči, má také právo na výběr zdravotnického zařízení, kde podstoupí plánovanou operaci. Mnohdy jsou ale čekací doby velmi dlouhé, a to až v řádu několika měsíců. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje tuto situaci vnímá a usiluje o to, aby v jeho nemocnicích pacienti zbytečně nečekali. Na většinu plánovaných operačních výkonů objednává pacienty v řádu jednoho až dvou měsíců. Pouze u kloubních náhrad jsou čekací doby delší, ale i zde se snažíme, abychom patřili v ČR k těm s kratší objednací dobou. Jako každý rok, i letos jsme v našich nemocnicích zmapovali aktuální situaci a nabízíme pacientům možnost porovnat si čekací doby vybraných zákroků.

Cílem je nabídnout pacientům s danou diagnózou možnost výběru zdravotnického zařízení na základě délky čekací doby. Pacienti mohou některé nejčastější operace podstoupit v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje již během několika týdnů a zkrátit si tak jinde dlouhé čekání na operaci. Termín si pak mohou pacienti následně domluvit ve zvolené nemocnici.

Možnost absolvovat plánovaný operační výkon v Náchodě, Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a Dvoře Králové může být zajímavou alternativou i pro nemocné ze vzdálenějších míst také proto, že jsou všechny naše nemocnice dobře dopravně dostupné. Samozřejmě vždy bude záležet na výsledcích předoperačních vyšetření pacienta a reálných možnostech dané nemocnice, které se mohou v průběhu času měnit.

V příloze najdete ke stažení tabulku, kde všechny nemocnice ZH KHK a.s. (ON Jičín, ON Náchod, ON Trutnov, Nemocnice Rychnov nad Kněžnou a Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem) nabízí výkony, které v rámci svých specializací provádějí a uvádí zde přibližnou dobu čekání na daný zákrok. Tyto informace najdou pacienti také na webu jednotlivých nemocnic, a to v hlavním menu Pro pacienty a klienty.