V jičínském babyboxu se objevila první holčička

Zdravotníci jičínské nemocnice dnes odpoledne našli v babyboxu novorozenou holčičku. Je to poprvé za pět let od instalace babyboxu v nemocnici, kdy zařízení posloužilo svému účelu. Čerstvě narozené a zdravě vypadající děvčátko, které bylo zřejmě jen několik hodin po porodu, někdo odložil do jičínského babyboxu ve 13 hodin a 45 minut.

„Holčička je plně donošená, váží 2750 g a měří 49 cm. Během dnešního odpoledne probíhají u miminka, které je prozatím hospitalizováno na našem novorozeneckém oddělení, standartní odběry běžné u všech novorozenců,“ popsal MUDr. Lubomír Voltr, primář gynekologicko-porodnického oddělení a lékařský náměstek ředitele nemocnice.

„Je to poprvé, kdy jičínský babybox posloužil svému účelu. Děvčátku přeji hodně úsměvů do života a pevné zdraví a našim zdravotníkům velmi děkuji za péči, kterou malé holčičce poskytují,“ shrnul dnešní událost v jičínské nemocnici náměstek hejtmana pro zdravotnictví, Ing. Aleš Cabicar.

Babybox byl v Oblastní nemocnici Jičín instalován 18. května 2015. Zařízení se nachází v pavilonu L na kruhovém objezdu v lípách (ul. Bolzanova, Čs. armády, Revoluční, Sv. Čecha a Havlíčkova), přímo pod tzv. Kukulovým dubem. Přístupné je 24 hod. denně přímo od kruhového objezdu.

Holčička, která dostala jméno Martina, je letošním 9. dítětem odloženým do babyboxu. Celkově již babyboxy v ČR posloužily 208 miminkům. Holčičce náleží zlatý dukát od České mincovny, jako speciální dárek pro děti odložené do babyboxu.

Kontakt pro komunikaci s médii: Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu KHK T: +420 734 763 289, E: chytilova@zhkhk.cz