Gratulujeme novoročním miminkům!

S velkým očekáváním směřuje každý rok pozornost do našich porodnic, odkud jsou vždy 1. ledna hlášena první narozená miminka v novém roce.

První holčičkou narozenou v letošním roce na území našeho kraje se stala Agáta, která přišla na svět v 1:19 v rychnovské porodnici. Novorozené děvčátko po porodu vážilo 2930 g a měřilo 51 cm. O hodinu později přišel na svět v Jičíně chlapec jménem Jan, který je prvním miminkem mužského pohlaví v krajských porodnicích. Jan se narodil přesně ve 2:24 s 3450g a 51 cm.

Do celkového pořadí v kraji ovšem ještě vstupuje porodnice ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, kde letos přišel na svět první krajský chlapec.

Agáta z Rychnova je první krajskou holčičkou, Jan z Jičína celkově třetím krajským miminkem, ovšem prvním chlapečkem v porodnicích Zdravotnického holdingu KHK.

V rámci holdingu jsou aktuálně v provozu tři porodnice – v náchodské, jičínské a rychnovské nemocnici. Trutnovská porodnice je z personálních důvodů od srpna uzavřená, její opětovné zprovoznění je v plánu v letošním roce.

Všem rodinám srdečně gratulujeme a přejeme pevné zdraví!

Lucie Chytilová, PR manažerka ZH KHK