Žáci si mohli vyzkoušet profesi zdravotníka v praxi

Dne 6. listopadu si v Masarykově divadle v Jičíně mohli žáci místních základních škol vyzkoušet práci zdravotníka. Konal se zde totiž poprvé projekt s názvem Živá knihovna povolání, který názornou formou představoval různé profese. Představily se zde místní firmy a Oblastní nemocnice Jičín zde prezentovala práci všeobecné zdravotní sestry.

Nemocnice spolu se Zdravotnickým holdingem a ve spolupráci se zdravotnickou školou v Hradci Králové představila žákům zajímavé ukázky z reálného prostředí nemocnice. Cílem bylo motivovat je ke studiu tohoto oboru a přiblížit jim, jaká práce zdravotní sestry vlastně je. „Žáci u nás viděli naživo různé pracovní pomůcky, které zdravotníci používají, mohli si vzájemně změřit tlak či vyzkoušet u naší sestřičky kardiopulmonální resuscitaci,“ popisuje akci hlavní personalistka ON Jičín a.s. Ing. Romana Doubková, která s nimi mj. hovořila o práci v nemocnici.

Asistentkami byly budoucí sestřičky ze SZŠ a VOŠ Hradec Králové. Ty jim nejen předváděly praktické ukázky, ale děti se jich také mohly na cokoliv zeptat. Projekt s názvem Živá knihovna povolání pořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR a bude se konat ještě začátkem příštího roku v Trutnově a v Náchodě, kde se zapojí tamní nemocnice.

-MD-