O posílení zdravotnického personálu jednal starosta Birke s ředitelkou nemocnice

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

V pondělí 4.2.2019 byl ve znamení jednoho z prvních pracovních jednání starosty Náchoda Jana Birke s ředitelkou náchodské nemocnice Ing. Ivanou Urešovou, MBA od schválení Memoranda o spolupráci mezi městem a nemocnicí (28. 1. 2019). Tématem bylo řešení kritické situace s nedostatkem personálu na některých odděleních.

„A hned jsme řešili vážná témata. Jedním z nich je aktuálně kritický nedostatek zdravotních sester na oddělení chirurgie. Jsem rád, že jsem mohl být přítomen jednání paní ředitelky s panem primářem MUDr. Jaroslavem Vokůrkou. Po vzájemné debatě se oba shodli na v tuto chvíli jediném konstruktivním řešení pro stávající personál, kterému za současných podmínek jiná než finanční injekce nepomůže. Z dlouhodobého pohledu přiloží samozřejmě ruku k dílu i město,“ komentoval setkání starosta Jan Birke.

Právě pomoc při řešení nedostatku zdravotních sester je jedním z hlavních důvodů založení Nadačního fondu pro podporu náchodské nemocnice, který má na stipendia pro nelékařský personál vyčleněno téměř 1,8 mil. Kč z Královéhradec­kého kraje.

„Těším se na další spolupráci, těch témat, kde jako město můžeme pomoci, je opravdu mnoho. V nejbližších dnech se sejdu také s ředitelem Střední odborné školy sociální a zdravotnické – Evangelické akademie v Náchodě Mgr. Davidem Hanušem a budeme řešit, jak motivovat studenty k nástupu a praxi právě v místní nemocnici. Záleží mi jako starostovi na tom, aby tito absolventi zůstávali a pracovali v Náchodě, potřebujeme je,“ dodal Birke.

„Jsem ráda, že vytvoření Memoranda a příslib spolupráce s městem začíná mít konkrétní obrysy. Pan starosta Birke aktivně podporuje kroky naší nemocnice a pomůže v motivaci našich budoucích zaměstnanců i těch stávajících. Těším se i na další rozměr spolupráce, třeba právě na aktivity nadačního fondu, podporu města vzhledem k výstavbě a dopravní situaci kolem nemocnice atd. Věřím, že najdeme i další oblasti, ve kterých si můžeme vzájemně pomoci,“ dodává ke spolupráci Ing. Ivana Urešová, MBA.