Otevírá se parkovací dům v náchodské nemocnici

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Od 1. července bude možné parkovat v dolním areálu Náchodské nemocnice v novém parkovacím domě s celkovou kapacitou 162 parkovacích mís­t.

Bude sloužit pacientům, návštěvám i zaměstnancům. Parkovací dům je vybaven automatickým parkovacím systémem, který známe např. z obchodních center. Parkování bude zpoplatněno – prvních 30 min. zdarma, následující hodina 30 Kč, každá další 20 Kč, maximální cena za den 150 Kč.

Platit je možné v hotovosti nebo platební kartou v automatické pokladně při vstupu do parkovacího domu.

Na otevření parkovacího domu naváže celková rekonstrukce dosavadního parkoviště pro pacienty u ambulantního pavilonu, které se uzavře od 10. července.

Vedle parkování v parkovacím domě budou mít možnost pacienti nově parkovat od tohoto data na parkovišti za Bartoňovou ulicí s kapacitou přibližně 60 míst, které je v současné době využíváno zaměstnanci nemocnice. Pro imobilní pacienty a návštěvy bude nadále vyčleněno parkoviště vedle pavilonu L.

Souběžně dojde k rozšíření o 20 parkovacích míst také u pavilonu G. Rekonstrukce parkoviště, která již počítá s budoucím vybudováním urgentního příjmu a II. etapy výstavby Nemocnice Náchod, by měla být hotová na konci září tohoto roku.

Možnosti parkování se tak v dolním areálu náchodské nemocnice výrazně zlepší, a to z původních 260 na nových 432 parkovacích mís­t.

PřílohaVelikost
PDF icon Ceník parkování536.47 KB