OHLÉDNUTÍ ZA DNEM ZDRAVÍ A DNEM DĚTÍ

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

V minulých dnech proběhly dvě velké akce tohoto roku a to Den zdraví a Den dětí. Na Dni zdraví se díky krokům mnoha z Vás podařilo na maketu kříže umístit neuvěřitelných 2136 stužek, díky kterým nemocnice získá od sponzorů 170 000 Kč na ultrazvukový přístroj pro nový urgentní příjem.

Po celý den nás provázelo nejen slunečné počasí, ale hlavně příjemná atmosféra, kterou vytvořila moderátorka Lucie Peterková, zpěvačka Karolína Fiedler se svou kapelou, primáři MUDr. David Tuček a MUDr. Petr Štěpán a také divadelní spolek F. A. Šubert Dobruška. Na jednotlivých stáncích bylo předáno spoustu užitečných informací (první pomoc, prevence rakoviny, jak poznat příznaky mrtvice, správná hygiena rukou, rady nutriční terapeutky a další) i milých zpestření formou soutěží a interaktivních her.

Na dni dětí byl slyšet na našem pediatrickém oddělení dětský smích a k vidění bylo mnoho zářících očí. Nechyběl ani velký počet usmívajících se maminek a mnoho z nich doprovázeli i budoucí taťkové. Paní primářka Mílová s vrchní sestrou sfoukly druhou svíčku na desetikilovém dortu, ze kterého jsme podělili více než 300 dětí.

Děti si tvořily odznaky, tašky s potiskem nebo sázely kytičky. Se zdravotními klauny měly možnost trénovat také první pomoc. Maminky zkoušely šátkování bříšek i miminek, dětskou kosmetiku, výživu nebo oleje. Všichni měli možnost prohlédnout si porodní sály a novorozenecké oddělení.

Účast byla obrovská na obou akcích a my Vám za ni moc děkujeme. Děkujeme také našim sponzorům obou akcí a všem, kteří nám akce pomohli uspořádat. Těšíme se v dalším roce…

Více fotek ze dne zdraví
ZDE

Více fotek ze dne dětí
ZDE