Mobilní testování se rozšiřuje

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, a.s.

Nepříznivá epidemická situace na Náchodsku a Trutnovsku, která se projevuje v již několik týdnů trvající extrémní zátěži nemocnic v kraji, vyžaduje masivnější testování lidí, kteří mohli s infekcí covid-19 přijít do kontaktu. Díky spolupráci nemocnic, Královéhradeckého kraje, Zdravotnického holdingu, a především vstřícnosti Armády ČR se může ode dneška mobilní testování, které se na Trutnovsku osvědčilo, rozšířit také na oblast Náchodska.

Testování antigenními testy v Hronově, Polici, Teplicích a Novém Městě nad Metují v tomto týdnu zajistí tříčlenný tým vyslaný Armádou ČR, který prošel proškolením v Oblastní nemocnici Náchod. Testování je určeno pro zaměstnavatele v regionu i pro širokou veřejnost. K testování může přijít kdokoliv bez předchozího objednání, podmínkou je předložení občanského průkazu a průkazky zdravotní pojišťovny. V případě pozitivního výsledku bude následně proveden PCR test.

Na Trutnovsku dnes po týdnu testování dva vojenské mobilní odběrové týmy doplní třetí. V regionu už také působí tým, který zajišťuje Střední a vyšší odborná zdravotnická škola Trutnov. Za týden (od 9. 2. 2020) bylo na Trutnovsku provedeno více než 2100 antigenních testů, které odhalily pozitivitu u 148 lidí.

HARMONOGRAM MOBILNÍHO TESTOVÁNÍ NA NÁCHODSKU

úterý 16. 2. – Hronov, Sál Josefa Čapka, 8:00 – 12:00 hod a 13:00 – 17:00 hod.

středa 17. 2. – Police nad Metují, sál Pellyho domů, 13–17

čtvrtek 18. 2. – Teplice nad Metují, v kině, 8–12 a 13–17

pátek 19. 2. – Nové Město nad Metují, kino 70, čas bude upřesněn

pondělí 22. 2. – Česká Skalice – bude upřesněno

úterý 23. 2. – Meziměstí – bude upřesněno

středa 24. 2. – Červený Kostelec – bude upřesněno