Jičínská nemocnice bude mít nového ředitele

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, a.s.

Oblastní nemocnici Jičín na jaře čeká změna na vedoucí pozici. Po vzájemné dohodě s vedením Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a Královéhradeckého kraje odstoupí k 31. březnu z funkce předsedy správní rady Tomáš Sláma. Ve správní radě nemocnice ho od dubna nahradí jeho současný náměstek Daniel Malý. Tomáš Sláma vede jičínskou nemocnici od roku 2016.

„Děkuji panu předsedovi Slámovi za práci, kterou v uplynulých sedmi letech ve vedení jičínské nemocnice odvedl. Ve správní radě Oblastní nemocnice Jičín ho od dubna nahradí jeho současný náměstek Daniel Malý, který prostředí nemocnice i krajského zdravotnictví zná a je pro nás zárukou kontinuálního rozvoje nemocnice,“ řekl k personální výměně v managementu jičínské nemocnice předseda Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Tomáš Halajčuk.

Vedení jičínské nemocnice, stejně jako ostatních nemocnic Královéhradeckého kraje, zajišťuje od února 2022 tříčlenná správní rada, ve které budou i nadále jako členové působit předsedkyně zdravotního výboru Dana Kracíková a náměstek hejtmana Rudolf Cogan.

„Jičínská nemocnice je součástí páteřní sítě zdravotnictví Královéhradeckého kraje. V její spádové oblasti je 100 tisíc obyvatel a ročně tato nemocnice provede na 3,5 tisíce operací. Věřím, že správní rada v novém složení ještě zlepší poskytované služby pro naše pacienty,“ zhodnotil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Oblastní nemocnice Jičín má zhruba 800 zaměstnanců a 500 lůžek. Patří k ní také nemocnice v Novém Bydžově. V současné době v areálu v Jičíně probíhají stavební práce na novém pavilonu, který bude centrem klinických laboratoří a hematologie.