Více jak 21 milionů korun plánuje kraj investovat do oddělení JIP nemocnice v Broumově

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, a.s.

Další investici do budovy broumovské nemocnice plánuje Královéhradecký kraj. Rada tento týden schválila vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci oddělení jednotky intenzivní péče za více jak 21 milionů korun.

„Královéhradecký kraj pokračuje v investování do své zdravotnické infrastruktury. Broumovská nemocnice se loni v prosinci dočkala otevření zrekonstruovaného oddělení NIP a DIOP za 23 milionů korun, nyní zde hodláme zrekonstruovat i oddělení JIP,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

V rámci rekonstrukce proběhnou stavební úpravy druhého podlaží, kde vzniknou nové pokoje oddělení JIP, dohledové pracoviště, vyšetřovna, hygienické zázemí i zázemí pro zaměstnance a pracovny pro lékaře. V ostatních podlažích dojde k dílčím zásahům spojených zejména s úpravou technických místností a rozvodů.

Stavební úpravy proběhnou za plného provozu nemocnice. Celkové náklady projektu přesáhnou 21 milionů korun.

Broumovská nemocnice je od roku 2006 součástí Oblastní nemocnice Náchod, a. s. Poskytuje zdravotní péči pro spádovou oblast Broumovska a Policka s přibližně 27 tisíci obyvatel. V broumovské nemocnici se nachází 35 lůžek interního oddělení s 24hodinovou akutní ambulancí, 8 lůžek na samostatné multidisciplinární jednotce intenzivní péče a zhruba 66 lůžek následné péče.

zdroj: tisková zpráva KH kraje

-MD-