V NÁCHODSKÉ NEMOCNICI POKŘTILI DRUHÉ ČÍSLO ČASOPISU HUMORIN

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Pondělní odpoledne bývá na dětském oddělení náchodské nemocnice ve znamení legrace. Již několik let tam malé pacienty chodí bavit Zdravotní klauni v rolích veselých doktorů a sestřiček, a jinak tomu nebylo ani tento týden. Přesto byla tato návštěva o něco unikátnější, neboť se křtilo již druhé číslo časopisu Zdravotních klaunů s názvem Humorin.

Slavnostní událost se uskutečnila na dětském oddělení, kde Humorin před zraky personálu pokřtila předsedkyně představenstva Oblastní nemocnice Náchod, Ing. Ivana Urešová MBA. Po symbolickém křtu dezinfekcí popřála tato kmotřička časopisu hodně spokojených čtenářů a malým pacientům mnoho zábavy s klauny. Zdravotní klauni David Najbrt alias doktor Hajný a Lucie Dlabolová alias sestra Bláža Kotrlá pak nechali úřadovat svá ukulele a společně s personálem si ještě užili trochu zpěvu a zábavy, načež se vydali roznášet humor a časopis Humorin malým pacientům.

Časopis Humorin ke stažení: ZDE

Časopis Humorin je zdarma distribuován do 71 zařízení po celé republice, která Zdravotní klauni navštěvují. Účelem časopisu je zkrátit čtenářům dlouhou chvíli ve zdravotnických zařízeních a čekárnách, ale i doma, ať jsou zdraví, či nemocní. Humorin však pouze nezkracuje dlouhou chvílí, ale také nabízí smysluplné a inspirativní čtení o zdraví, zdravotnictví a radosti ze života. Své si v něm najdou čtenáři všech věkových kategorií včetně dětí, které potěší vložená hra, i milovníků vaření, kterým svůj recept na tu nejlepší svíčkovou prozrazuje známý kuchař Roman Vaněk.

Časopis nabízí bližší vhled do zdravotnických profesí, včetně profese Zdravotních klaunů, jejichž poslání v rozhovoru přibližuje jeden z nich, Ondřej Klíč. Obsah je korunován silným příběhem manželů Hladíkových, kteří mají tři vážně nemocné děti a o jedno přišli. Nezlomnost, energie a optimismus rodiny je až neuvěřitelná a každého čtenáře donutí zamyslet se nad opravdovou vahou vlastních problémů a jejich zvládnutelností.

Zdroj:
Mgr. Kateřina Procházková, tisková mluvčí
Zdravotní klaun