ONT a.s. hledá nového ŘEDITELE

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. jako jediný akcionář krajských nemocnic vypsal výběrové řízení na člena představenstva Oblastní nemocnice Trutnov a.s. s předpokladem výkonu funkce předsedy. Důvodem je odchod stávajícího předsedy představenstva MUDr. Martina Limburského, který na vlastní žádost své působení jako ředitel nemocnice ukončuje. Lhůta pro podání přihlášek je 19. března 2018 s předpo­kládaným nástupem od 1. května 2018.

Hledá se odborník s minimálně desetiletou praxí, z toho alespoň se třemi roky ve vrcholovém managementu a ideálně se znalostí problematiky ve zdravotnictví. Ústní pohovory před stanovenou komisí by měly proběhnout koncem března a nový člen představenstva by měl nastoupit od 1. května 2018 nebo dle dohody. Podmínky výběrového řízení naleznete vpravo v sekci „Příloha“.

Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví k tomu uvedl: „Hlavním úkolem nového ředitele nemocnice bude zlepšení ekonomiky celé společnosti při zabezpečení provozu klíčových oddělení. Kraj bude ale tak jako ve všech nemocnicích hledat i racionalizační opatření, která povedou k zefektivnění celého krajského zdravotnictví. Samozřejmostí je i pokračování ve vytváření příjemného ovzduší na pracovištích nemocnice, aby se lékařům i zdravotníkům v nemocnici dobře pracovalo. Dohlížet bude také na plánovanou výstavbu konsolidovaných laboratoří pro oddělení mikrobiologie, biochemie a hematologie. Stavba se sice bohužel kvůli výběrovému řízení zpožďuje, ale s jejím zahájením letos počítáme.“

PřílohaVelikost
PDF icon Výběrové řízení ONT a.s.555.82 KB