Dobrovolnice uháčkovaly hračky pro malé pacienty

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Pár dní před Vánoci, ve čtvrtek 14. 12. 2017, přivezly do rychnovské nemocnice místní dobrovolnice milé dárečky. Celkem 16 ručně háčkovaných plyšáků udělalo pod stromečkem radost malým pacientům z dětského oddělení v Rychnově nad Kněžnou.

V poslední době se lidé více zajímají o tradiční řemesla a ruční práce, které ovládaly naše babičky. Setkáváme se s nimi v muzeích, na jarmarcích či trzích, s obdivem sledujeme šikovné ruce každého, co něco dovede ručně vytvořit. Mezi tyto činnosti patří i pletení, háčkování, paličkování, plstění aj. Díky sociálním sítím lze navázat kontakty a učit se novým technikám s lidmi, se kterými by se člověk jinak těžko setkal.

Skupinka žen z Rychnovska se pustila do háčkování a přidala se do skupiny, kde za návody zadarmo mají za úkol udělat ročně aspoň jednu hračku formou charity. Letos se tato akce zaměřila na dětská oddělení v českých nemocnicích. V Rychnově nad Kněžnou proto ve spolupráci s paní místostarostkou Janou Drejslovou, paní ředitelkou Ivanou Urešovou domluvily u vrchní sestry paní Věry Pichertové předání hotových výtvorů.

„Nejprve jsme zorganizovaly společné háčkování, kde jsme naučily vyrobit sovičku i naprosté začátečnice. Poté jsme hračky zabalily a dovezly do nemocnice. Věříme, že malé pacienty potěší, jako nás těší báječný pocit z této akce. Děkujeme za milé přijetí sestřičkami na dětském oddělení, za propagaci Janu Duškovi a přejeme všem hodně zdraví, radosti a pohody,“ říká za dobrovolnice Radka Polívková.