Děti ze školek ošetřily na dětském plyšáka Méďu Béďu

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Den otevřených dveří dětského oddělení trutnovské nemocnice měl zajímavý příběh i program. Na návštěvu za nemocnými dětmi přišly 14. června děti z mateřských škol v blízkém okolí nemocnice a na programu dne se podíleli i policisté z Městské policie Trutnov a studentky Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy.

„Preventista městské policie děti “vyzkoušel” a poučil o správném přecházení vozovky, seznámil děti s dopravními značkami, pobesedoval o bezpečném pohybu na silnicích, v přírodě u vodních nádrží,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Monika Radová.

Sestřičky se studentkami naučily děti základní ošetření ran obinadlem a náplastí. „Společně jsme se postarali o našeho pacienta plyšáka Méďu Béďu, který je u nás na oddělení hospitalizován. Uložili ho do postýlky, změřili Méďovi krevní tlak, poslechli srdíčko a nezapomněli jsme ani na přiložení identifikačního náramku. Když už byl Méďa Béďa ošetřen a odpočíval, prohlédly si děti s učitelkami hernu a pokoje, na nichž někteří v minulosti s rodiči pobývali,“ vysvětlila Monika Radová.

Aktivity, jako byl Den otevřených dveří dětského oddělení, působí na ochranu a rozvoj zdraví obyvatel Trutnovska a blízkého regionu a patří do Programu podpory zdraví, který je součástí zdravotní politiky Oblastní nemocnice Trutnov.

  • zhc-